Lidhje

Krijimi i Agjencisë për Media dhe Informim, debate mes gazetarëve dhe qeverisë


Krijimi i Agjencisë për Media dhe Informim, debate mes gazetarëve dhe qeverisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:39 0:00

Komuniteti i gazetarëve po shpreh shqetësim pas vendimit të qeverisë për krijimin e Agjensisë për Media dhe Informim. Pedagogë të shkencave të komunikimit dhe gazetarë i thanë Zërit të Amerikës, se ky vendim do të centralizojë informacionin dhe do të ngushtojë hapësirat e lirisë së medias.

XS
SM
MD
LG