Lidhje

Gjenerali i lartë e quan tërheqjen nga Afganistani, një "dështim strategjik"


Gjenerali i lartë e quan tërheqjen nga Afganistani, një "dështim strategjik"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

Oficeri më i lartë ushtarak amerikan e cilësoi evakuimin nga Afganistani si "një sukses logjistik, por edhe një dështim strategjik". Shefi i Shtabit të Përgjithshëm, gjenerali Mark Milley foli në një seancë në Senat mbi tërheqjen dhe evakuimin e ushtrisë amerikane nga Afganistani

XS
SM
MD
LG