Lidhje

Arrihet marrëveshja për krizën në veriun e Kosovës


Arrihet marrëveshja për krizën në veriun e Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Pas dy ditë bisedimesh të ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian, Kosova dhe Serbia u morën për tejkalimin e krizës në veriun e Kosovës, që pasoi reagimin e serbëve lokal dhe Beogradit ndaj vendimit të qeverisë në Prishtinë, për të vendosur masën e reciprocitetit për targat e makinave

XS
SM
MD
LG