Lidhje

Kosovë: Pas 22 vjetësh, kthehen trupat e 7 shqiptarëve të vrarë gjatë luftës


Kosovë: Pas 22 vjetësh, kthehen trupat e 7 shqiptarëve të vrarë gjatë luftës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

Pas 22 vitesh, në Kosovë të enjten u kthyen trupat e shtatë shqiptarëve të vrarë në fshatin Rezallë gjatë luftës. Familjarë thanë se ky proces nuk përmbyllet pa zbardhjen e fatit të të gjjthë të pagjeturve si dhe vënien para drejtësisë të atyre që kryen krime gjatë luftës në Kosovë.

XS
SM
MD
LG