Lidhje

Nju Jork, fillon pushimi nga puna i punonjësve shëndetësorë të pavaksinuar


Nju Jork, fillon pushimi nga puna i punonjësve shëndetësorë të pavaksinuar
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Mijëra punonjës të kujdesit shëndetësor në Nju Jork morën të paktën një dozë të vaksinës kundër COVID-19 para hyrjes në fuqi të vaksinimit të detyruar në të gjithë shtetin. Punonjësit e spitaleve dhe shtëpive për të moshuarit në Nju Jork kishin afat deri të hënën për të marrë dozën e parë

XS
SM
MD
LG