Lidhje

Gratë afgane përballë frikës për përjashtim nga universitetet publike


Gratë afgane përballë frikës për përjashtim nga universitetet publike
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:06 0:00

Një muaj pas vendosjes së sundimit të talebanëve në Afganistan, po rritet frika se grave do t’u hiqet sërish e drejta për të ndjekur arsimin e lartë si dhe të jenë aktive në jetën publike

XS
SM
MD
LG