Lidhje

Mbi 700 mijë viktima në SHBA nga COVID-19, miliona refuzojnë të vaksinohen


Mbi 700 mijë viktima në SHBA nga COVID-19, miliona refuzojnë të vaksinohen
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Më shumë se 700 mijë vdekje janë regjistruar në Shtetet e Bashkuara si pasojë e koronavirusit. Autoritetet shëndetësore thonë se vendi përballet me një rritje të infeksioneve dhe vdekjeve të shkaktuara nga varianti “Delta”, ndërsa miliona amerikanë refuzojnë të vaksinohen.

XS
SM
MD
LG