Lidhje

Kosovë - Serbi: Fillon mbulimi i targave të makinave


Kosovë - Serbi: Fillon mbulimi i targave të makinave
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:22 0:00

Në Kosovë ka filluar zbatimi i pikës së 2 të marrëveshjes së arritur ndërmjet saj dhe Serbisë në Bruksel, për t’i dhënë fund krizës në veriun e vendit. Sipas marrëveshjes, shenjat shtetërore të targave të makinave që hyjnë nga Serbia në Kosovë dhe anasjelltas, mbulohen me letër ngjitëse.

XS
SM
MD
LG