Lidhje

“Pandora Papers”: Londra, qendër e rrjetit të kompanive të regjistruara në parajsa fiskale


“Pandora Papers”: Londra, qendër e rrjetit të kompanive të regjistruara në parajsa fiskale
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Udhëheqës botërorë, politikanë dhe yje të muzikës janë mes mijëra personave që fshehin pasuri të madhe përmes një rrjeti kompanish anonime. Të dhënat janë zbuluar përmes rrjedhjes së gati 12 milionë dosjeve nga arkivat e disa firmave ligjore, të ashtuqujtura “Dokumentet Pandora”.

XS
SM
MD
LG