Lidhje

Kriza e migrantëve haitianë në kufirin SHBA-Meksikë


Kriza e migrantëve haitianë në kufirin SHBA-Meksikë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

Zyrtarët e OKB-së dhe të tjerët paralajmërojnë se kriza e migantëve haitianë mund të jetë shumë larg përfundimit, pasi dhjetëra mijëra vetë mbeten të bllokuar përgjatë rrugëtimit të tyre nga Amerika e Jugut, përmes Panamasë dhe në veri përmes Meksikës.

XS
SM
MD
LG