Lidhje

Hapet në Gjermani një fabrikë e prodhimit të vajgurit sintetik


Hapet në Gjermani një fabrikë e prodhimit të vajgurit sintetik
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Një fabrikë e re, e cila synon të pakësojë sasinë e dioksidit të karbonit të çliruar nga industria e aviacionit është hapur në qytetin gjerman të Verltes. Fabrika do të prodhojë vajguri sintetik, një substancë që nuk emeton dioksid karboni dhe mund të përdoret si karburant për avionët.

XS
SM
MD
LG