Lidhje

Francë, 35 miliardë dollarë investime për novacione dhe prodhim


Francë, 35 miliardë dollarë investime për novacione dhe prodhim
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Presidenti francez Emmanuel Macron paraqiti sot planin e tij “Franca 2030”, sipas të cilit do të investohen rreth 35 miliardë dollarë për novacione dhe studime për një sektor industrial të qëndrueshëm, pa karbon dhe më produktiv.

XS
SM
MD
LG