Lidhje

Përgatitjet për zgjedhjet komunale në komunën e Prizrenit


Përgatitjet për zgjedhjet komunale në komunën e Prizrenit
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Më 17 tetor në Kosovë mbahen zgjedhjet për pushtetin komunal, në të cilat do të konkurrojnë 48 subjekte politike të të gjitha komuniteteve. Zëri i Amerikës sjell një kronikë me opinionet e qytetarëve dhe organizatave të shoqërisë civile, rreth pritjeve të tyre nga zgjedhjet në komunën e Prizrenit.

XS
SM
MD
LG