Lidhje

Taksa minimale globale ndaj korporatave dhe rruga e gjatë drejt zbatimit të saj


Taksa minimale globale ndaj korporatave dhe rruga e gjatë drejt zbatimit të saj
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

136 vende kanë rënë dakord së fundmi që kompanitë e mëdha shumëkombëshe të paguajnë një normë minimale tatimi prej 15% dhe të shtohen masat që ia bëjnë më të vështirë atyre shmangien e taksave. Por para zbatimit të marrëveshjes mbetet ende një rrugë e gjatë.

XS
SM
MD
LG