Lidhje

Tensionet në veriun e Kosovës – në qendër të debateve në Këshillin e Sigurimit


Tensionet në veriun e Kosovës – në qendër të debateve në Këshillin e Sigurimit
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:50 0:00

Tensionet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë rreth përdorimit të targave të makinave dhe një operacion i policisë së Kosovës për konfiskimin e mallrave të kontrabanduara, që çuan në protesta në veriun e banuar me shumicë serbe, dominuan debatin e së premtes për Kosovën në Këshillin e Sigurimit të OKB.

XS
SM
MD
LG