Lidhje

Donatorët ndërkombëtarë kërkojnë mënyra për të ndihmuar afganët


Donatorët ndërkombëtarë kërkojnë mënyra për të ndihmuar afganët
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00

Në një konferencë urgjente këtë javë, Bashkimi Evropian premtoi më shumë se 1 miliardë dollarë ndihma humanitare për Afganistanin dhe vendet fqinje, ndërsa Kombet e Bashkuara kanë paralajmëruar se miliona afganë po përballen me urinë.

XS
SM
MD
LG