Lidhje

Ndotja nga hidrokarburet mban peng Gjanicën dhe rilindjen urbane në Fier


Ndotja nga hidrokarburet mban peng Gjanicën dhe rilindjen urbane në Fier
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

Qeveria shqiptare shpenzoi miliona euro për rehabilitimin urban të qytetit të Fierit, pa zgjidhur ndotjen e vazhdueshme të Gjanicës nga kompanitë e naftës, që i derdhin mbetjet e tyre në lumë.

XS
SM
MD
LG