Lidhje

SHBA, debate për dozën përforcuese dhe urdhrin e vaksinimit


SHBA, debate për dozën përforcuese dhe urdhrin e vaksinimit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Në Shtetet e Bashkuara, një panel ekspertësh ra dakord unanimisht për të miratuar dozën përforcuese të vaksinës Johnson & Johnson kundër COVID-19, për të rriturit mbi 18 vjeç. Vendimi vjen ndërsa vazhdon politizimi i vaksinimit dhe protokolleve të shëndetit publik në SHBA.

XS
SM
MD
LG