Lidhje

Jeta dhe vepra e ish-kryediplomatit dhe udhëheqësit ushtarak amerikan, Colin Powell


Jeta dhe vepra e ish-kryediplomatit dhe udhëheqësit ushtarak amerikan, Colin Powell
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

Colin Powell, sekretari i parë afrikano-amerikan i Shteteve të Bashkuara dhe udhëheqësi i lartë i ushtrisë amerikane, vdiq të hënën në moshën 84 vjeçare pas ndërlikimeve të shkaktuara nga COVID-19.

XS
SM
MD
LG