Lidhje

Varësia nga droga shkatërron familjet afgane


Varësia nga droga shkatërron familjet afgane
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:15 0:00

Mes sfidave të shumta me të cilat përballet Afganistani, më e qendrueshmja është roli si prodhuesi kryesor i opiumit në botë. Rritja, kultivimi dhe shitja e produkteve të drogës ndërthuret me ekonominë dhe kulturën e Afganistanit. Por ajo ka krijuar një krizë të varësisë nga opiumi.

XS
SM
MD
LG