Lidhje

Shqipëri, miratohet doza e tretë e vaksinës për moshat mbi 60 vjeç


Shqipëri, miratohet doza e tretë e vaksinës për moshat mbi 60 vjeç
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Në Shqipëri autoritetet vendosën sot që të aplikohet doza e tretë e vaksinës kundër COVID-19 për qytetarët mbi 60 vjeç, si dhe uljen e moshës së lejuar për vaksinim, duke përfshirë tanimë dhe ata mbi 16 vjeç, apo dhe fëmijët mbi 12 vjeç me probleme shëndetësore.

XS
SM
MD
LG