Lidhje

SHBA, vijon vaksinimi kundër COVID-19 për fëmijët


SHBA, vijon vaksinimi kundër COVID-19 për fëmijët
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00

Në fillim të këtij muaji në SHBA ka nisur vaksinimi kundër koronavirusit për fëmijët e moshës nga 5 deri në 11 vjeç. Vaksinat me dozë më të vogël të kompanisë “Pfizer-Biontech” për këtë grup moshë janë miratuar nga Administrata e Ushqimit dhe Barnave si dhe nga CDC.

XS
SM
MD
LG