Lidhje

Shtetet e Bashkuara dhe Kina befasojnë me një deklaratë të përbashkët për klimën


Shtetet e Bashkuara dhe Kina befasojnë me një deklaratë të përbashkët për klimën
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

Shtetet e Bashkuara dhe Kina befasuan takimin botëror për klimën COP26, që po mbahet në Glasgou, me një deklaratë të përbashkët, në të cilën zotohen se do të ndërmarrin veprime për të kufizuar ngrohjen globale gjatë dekadës së ardhshme.

XS
SM
MD
LG