Lidhje

Kriza e emigrantëve në kufirin Bjellorusi-Poloni


Kriza e emigrantëve në kufirin Bjellorusi-Poloni
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00

Shtetet e Bashkuara dhe anëtarët nga Evropa të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara dënuan të enjten Bjellorusinë për atë që ata e quajnë “instrumentalizim cinik të emigrantëve”, mes shtimit të tensioneve përgjatë kufirit të Polonisë me Bjellorusinë.

XS
SM
MD
LG