Lidhje

Kosova në heshtje zgjedhore


Kosova në heshtje zgjedhore
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Në Kosovë sot është heshtje zgjedhore para votimeve të nesërme për raundin e dytë të zgjedhjeve për pushtetin lokal.

Rreth 1 milionë e 270 mijë qytetarë me të drejtë vote do të zgjedhin kryetarët e 21 komunave të ardhshme të Kosovës.

Autoritetet thanë se janë bërë të gjitha përgatitjet për këtë proces, ndërsa organizatat e shoqërisë civile kritikuan partitë politike për shkelje të masave kundër COVID-19 dhe për mungesë të transparencës gjatë fushatës pesë ditëshe për këtë raund të zgjedhjeve.

XS
SM
MD
LG