Lidhje

Kriza e infermierëve amerikanë dhe largimi i tyre nga spitalet


Kriza e infermierëve amerikanë dhe largimi i tyre nga spitalet
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00

Kur po bëhen dy vite që nga shpërthimi i pandemisë COVID-19, infermierët në Shtetet e Bashkuara ndodhen në krizë. Si pasojë e mbingarkesës që përjetojnë gjatë kujdesit të ofruar për pacientët e sëmurë me COVID-19, një numër i madh infermierësh kanë vendour të lënë punën.

XS
SM
MD
LG