Lidhje

Tiranë: Dhuna ndaj grave dhe vajzave, shtohen denoncimet dhe reagimet


Tiranë: Dhuna ndaj grave dhe vajzave, shtohen denoncimet dhe reagimet
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

Në Shqipëri, veprimtaret e të drejtave të grave e vajzave shprehen për shtimin e denoncimeve të dhunës ndaj tyre prej bashkëshortëve. Po ashtu është vërejtur një shtim i dhunës gjatë pandemisë, por denoncimet dëshmojnë për një dhunë sistematike, që zgjat me vite

XS
SM
MD
LG