Lidhje

Komunitetet rom, ashkali dhe egjiptian përballë diskriminimit në Kosovë


Komunitetet rom, ashkali dhe egjiptian përballë diskriminimit në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Pjesëtarë të komuniteteve rom, ashkali dhe egjiptian në Kosovë thonë se po përballen me diskriminim dhe racizëm në të gjitha fushat e jetës ndërsa bëjnë thirrje për respektimin e të drejtave të tyre.

XS
SM
MD
LG