Lidhje

Rritja e çmimeve dhe inflacioni në Hungari


Rritja e çmimeve dhe inflacioni në Hungari
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Nga dyqanet e pajisjeve shtëpiake në Shtetet e Bashkuara tek tregjet ushqimore në Hungari, rritja e çmimeve të konsumit, shkaktuar nga kostot e larta të energjisë dhe ndërprerjet në zinxhirët e furnizimit po rëndon familjet dhe bizneset në mbarë botën.

XS
SM
MD
LG