Lidhje

Biden, thirrje për qetësi dhe rritje të vaksinimit përballë variantit omicron


Biden, thirrje për qetësi dhe rritje të vaksinimit përballë variantit omicron
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Presidenti Joe Biden tha se varianti shumë i transmetueshëm omicron i COVID-19, përbën shkak për "shqetësim, por jo panik" dhe mbrojti vendimin e tij shumë të kritikuar për të kufizuar udhëtimin nga rajoni i Afrikës Jugore, ku u raportua për herë të parë varianti i ri.

XS
SM
MD
LG