Lidhje

Grupet për të drejtat e njeriut: Talebanët vrasin për hakmarrje


Grupet për të drejtat e njeriut: Talebanët vrasin për hakmarrje
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

Sipas organizatës “Human Rights Watch”, talebanët kanë kryer qindra ekzekutime dhe zhdukje njerëzish, në një seri veprimesh hakmarrëse, që nga marrja e pushtetit në Afganistan në gusht, pas tërheqjes së forcave perëndimore.

XS
SM
MD
LG