Lidhje

Shëndeti mendor në Shqipëri, diskutime për cilësinë e shërbimeve


Shëndeti mendor në Shqipëri, diskutime për cilësinë e shërbimeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:55 0:00

Në Shqipëri problemet e shëndetit mendor po trajtohen me përparësi nga specialistë të fushës dhe aktivistë që mbrojnë të drejtat e njeriut. Ngjarja tronditëse në Fier ku një shtetas vrau një fëmijë 8 vjeçar e nxiti edhe më tej këtë debat, pas dyshimeve se vrasësi vuante nga sëmundje mendore

XS
SM
MD
LG