Lidhje

Qyteti i Nju Jorkut pritet të heq statujën e Thomas Jefferson-it nga bashkia


Qyteti i Nju Jorkut pritet të heq statujën e Thomas Jefferson-it nga bashkia
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Statuja e ish-presidentit Thomas Jefferson do të hiqet nga Bashkia e Nju Jorkut dhe do t’i jepet Shoqatës Historike të Nju Jorkut pasi disa anëtarë të Këshillit Bashkiak kundërshtuan praninë e saj. Ata e justifikuan qëndrimin e tyre me faktin se ish-presidenti ishte pronar i qindra skllevërve.

XS
SM
MD
LG