Lidhje

Kosovë, shumë vështirësi për personat me aftësi të kufizuara


Kosovë, shumë vështirësi për personat me aftësi të kufizuara
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00

Përfaqësues të organizatave që merren me mbrojtjen e të drejtave të personave me aftësi të kufizuara, thonë se ky komunitet vazhdon të përballet me shumë sfida; që nga mungesa e qasjes në infrastrukturë rrugore dhe shkollore deri te diskriminimi në punë.

XS
SM
MD
LG