Lidhje

Roli i Senatorit Bob Dole në pavarësinë dhe shtetndërtimin e Kosovës


Roli i Senatorit Bob Dole në pavarësinë dhe shtetndërtimin e Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:28 0:00

Senatori Bob Dole njihet si një personalitet që pati mjaft ndikim në jetën politike të Shteteve të Bashkuara. Shqiptarët do ta kujtojnë atë si njeriun që u angazhua herët në politikën amerikane për Kosovën dhe luajti rol të rëndësishëm në procesin që çoi në krijimin e shtetit të pavarur.

XS
SM
MD
LG