Lidhje

Mospajtime Kosovë – BE rreth Asociacionit të komunave me shumicë serbe


Mospajtime Kosovë – BE rreth Asociacionit të komunave me shumicë serbe
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, shfaqën mospajtime rreth themelimit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe, që është edhe çështja më e vështirë në bisedimet Kosovë – Serbi për normalizimin e marrëdhënieve.

XS
SM
MD
LG