Lidhje

Afrika e Jugut, grupet fetare thirrje besimtarëve të vaksinohen


Afrika e Jugut, grupet fetare thirrje besimtarëve të vaksinohen
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Kompani dhe institucione të Afrikës së Jugut po e bëjnë të detyrueshëm vaksinimin kundër COVID-19, ndërsa vendi përballet me variantin Omicron. Për të ndihmuar me hezitimin e vaksinimit, Forumi Fetar i Afrikës së Jugut kundër COVID-19 ka organizuar fushatë për vaksinimin e besimtarëve.

XS
SM
MD
LG