Lidhje

Kriza e emigrantëve ndan shoqërinë polake


Kriza e emigrantëve ndan shoqërinë polake
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Mijëra emigrantë vazhdojnë të presin në Bjellorusi për të hyrë në Bashkimin Evropian nëpërmjet Polonisë. Kriza ka ndarë shoqërinë polake mes atyre që duan t’i ndihmojnë emigrantët dhe atyre që refuzojnë hapjen e kufijve të vendit.

XS
SM
MD
LG