Lidhje

Tiranë: Dita e Rinisë, opozita feston e ndarë


Tiranë: Dita e Rinisë, opozita feston e ndarë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Në Tiranë, opozita festoi sot e përçarë Ditën e Rinisë, një festë zyrtare, që lindi prej Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 90, e cila kulmoi me krijimin e Partisë Demokratike. Kryetari i saj, Lulzim Basha, dhe ish-Presidenti Sali Berisha përkujtuan këto ngjarje në dy tubime të ndryshme.

XS
SM
MD
LG