Lidhje

Nderohet Monsinjor Zef Oroshi, themeluesi i Kishës “Zoja e Shkodrës”


Nderohet Monsinjor Zef Oroshi, themeluesi i Kishës “Zoja e Shkodrës”
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Në Lezhë u përkujtua sot Monsinjor Zef Oroshi, i cili themeloi dhe udhëhoqi Kishën katolike shqiptare, “Zoja e Shkodrës” në Nju Jork të Amerikës. Monsinjor Zef Oroshi ishte prift katolik, atdhetar dhe antikomunist i vendosur.

XS
SM
MD
LG