Lidhje

Rusia dhe Kina, të bashkuar mes tensioneve me Perëndimin


Rusia dhe Kina, të bashkuar mes tensioneve me Perëndimin
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Presidenti rus Vladimir Putin dhe udhëheqësi kinez Xi Jinping u shfaqën në një front të bashkuar gjatë një takimi virtual këtë javë mes tensioneve në rritje me Shtetet e Bashkuara dhe Perëndimin. Por, analistët thonë se partneriteti Kinë-Rusi është i kufizuar në disa fusha strategjike.

XS
SM
MD
LG