Lidhje

Afrimi me Rusinë, largon Turqinë nga ShBA


Afrimi me Rusinë, largon Turqinë nga ShBA
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Takimi i 29 shtatorit mes presidentëve të Rusisë dhe Turqisë vuri në dukje angazhimin e të dyja palëve për të thelluar marrëdhëniet. Por afrimi i Stambollit me Kremlinin mund të ketë kosto të lartë për lidhjet e Turqisë me aleatin e NATO-s, Shtetet e Bashkuara.

XS
SM
MD
LG