Lidhje

Trashëgimia që la heroi i anti-aparteidit, Desmond Tutu


Trashëgimia që la heroi i anti-aparteidit, Desmond Tutu
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Ditën e shtunë zhvillohet funerali i kryepeshkopit të Afrikës së Jugut, Emeritus Desmond Tutu, i cili vdiq të dielën në moshën 90 vjeçare. Laureati i çmimit Nobel për paqen njihej në mbarë botën për aktivizmin kundër aparteidit dhe si një mbrojtës i të drejtave të njeriut.

XS
SM
MD
LG