Lidhje

Kosova përballë situatës aktuale të sigurisë në Ballkanin Perëndimor


Kosova përballë situatës aktuale të sigurisë në Ballkanin Perëndimor
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:36 0:00

Kosova përballë situatës aktuale të sigurisë në Ballkanin Perëndimor

Njohës të sigurisë dhe analistë në Prishtinë thonë se situata e tensionuar në Ukrainë mund të nxisë probleme të sigurisë edhe në Ballkanin Perëndimor posaçërisht në veriun e Kosovës për shkak të ndikimit rus. Ata thonë se situata e sigurisë në rajon ka nxjerrë në pah pafuqinë e Bashkimit Evropian përballë sfidave në Ballkan dhe kjo ka rritur angazhimin amerikan në rajon. Nga Prishtina njofton korrespodenti ynë, Leonat Shehu

XS
SM
MD
LG