Lidhje

Ukrainë, faqet e internetit të qeverisë bien pre e sulmeve kibernetike


Ukrainë, faqet e internetit të qeverisë bien pre e sulmeve kibernetike
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Ukraina u godit nga një sulm masiv kibernetik dhe paralajmëroi qytetarët e saj që të përgatiten për skenarin më të keq. Goditja vjen mes tensioneve të rritura me Rusinë dhe pasi bisedimet midis Moskës dhe Perëndimit nuk përfunduan me marrëveshje.

XS
SM
MD
LG