Lidhje

Biden këmbëngul për ndryshimin e rregullores së Senatit


Biden këmbëngul për ndryshimin e rregullores së Senatit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Presidenti Biden dhe ligjvënësit demokratë po manovrojnë këtë javë për të ndryshuar rregullat e Senatit dhe për të mundësuar zhvillimin e një debati mbi projekt-ligjin për të drejtën e votës, që është bllokuar prej muajsh nga republikanët.

XS
SM
MD
LG