Lidhje

Diplomatët perëndimorë bëjnë thirrje që Kosova t’u lejojë serbëve të votojnë në referendumin e Serbisë


Diplomatët perëndimorë bëjnë thirrje që Kosova t’u lejojë serbëve të votojnë në referendumin e Serbisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

Institucionet e Kosovës kundërshtuan sërish të premten mbajtjen e një referendumi të Serbisë në Kosovë, që sipas tyre do të paraqiste shkelje të qartë të Kushtetutës, ligjeve të saj si dhe praktikave ndërkombëtare.

XS
SM
MD
LG