Lidhje

Maskat FFP2 të detyrueshme në shumë vende evropiane


Maskat FFP2 të detyrueshme në shumë vende evropiane
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Italia shpreson që rregullat për mbajtjen e maskës, ta ndihmojë në përpjekjet kundër rritjes së infeksioneve . Qeveria italiane e ka bërë të detyrueshme përdorimin në ambjente publike të maskave të tipit FFP2, të cilat ofrojnë më shumë mbrojtje se maskat e pëlhurës dhe ato kirurgjikale.

XS
SM
MD
LG