Lidhje

Turqi, refugjatët afganë pa dokumente dhe mungesa e qasjes tek shërbimet shëndetësore


Turqi, refugjatët afganë pa dokumente dhe mungesa e qasjes tek shërbimet shëndetësore
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Emigrantët afganë pa dokumente, të cilët u zhvendosën në Turqi për të shpëtuar nga talebanët, thonë se nuk kanë qasje tek trajtimi shëndetësor apo vaksinat kundër COVID-19-s.

XS
SM
MD
LG