Lidhje

Udhëzime të përditësuara të CDC-së për variantin Omicron


Udhëzime të përditësuara të CDC-së për variantin Omicron
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Hulumtimet tregojnë se varianti omikron i koronavirusit përhapet më shpejt se ata pararendës dhe ekspertët kanë paralajmëruar për mutacione të tjera të virusit. Ndërsa infeksionet me Omicron po rriten në SHBA, Presidenti Joe Biden premtoi se administrata e tij do të blejë një miliard teste COVID-19

XS
SM
MD
LG